Eskişehir koltuk yıkama şirketleri rehberinde yerinde koltuk temizleme firmalarının telefonları, fiyatları ve müşteri yorumları yer alıyor.

Koltuktan oje lekesi nasıl çıkar?

Koltuktan oje lekesi nasıl çıkar?

Oje küçüklük çağlarından başlayarak yaşlılığa kadar her yaşta kadınlarda yaygın güzellik uygulamalarından biridir. Bakımlı bir el ayak görünümü için de büyük önemi olan oje sürerken büyük dikkat gerekir.

Hem düzgün bir görüntü hem de küçük ev kazalarına sebebiyet vermemek için oje sürerken dikkat edilmesi gerekir.  Eğer bir anlık kaza ile ojeyi başka zeminlere bulaştırdıysanız da en hızlı ve en doğru müdahale kritik öneme sahiptir.

Eskişehir koltuk yıkama firmaları bu konuda en iyi hizmeti sağlayan firmalardır. Her türlü lekeye özel şekilde müdahale edebilen koltuk yıkamacılar, oje lekelerini çıkarmada uzman firmalardır. Kullandıkları özel yıkama ürünleri sayesinde lekelere hızlı şekilde müdahale edebilirler.

Oje lekesi olan koltuklara doğru şekilde müdahale edilirse leke kalmadan sorun kolayca atlatılabilir.  Ancak hızlı şekilde ilk müdahaleyi kendiniz yapmak isterseniz de size bunun için birkaç tavsiye verebiliriz.

Öncelikle, oje lekesinin ne kadar eski olduğu ve koltuğun hangi malzemeden yapılmış olduğu önemlidir. Önemli olan, lekenin derhal işaret edilmesi ve mümkün olduğunca hızlı bir şekilde temizlenmesidir.

Koltuk kumaşına uygun bir temizleyici seçin. Koltuk kumaşı naylon, poliüretan veya sentetik bir kumaş ise, alkol bazlı temizleyiciler kullanabilirsiniz. Ahşap, mermer veya granit malzeme ise, su bazlı temizleyiciler kullanabilirsiniz.

Lekeyi hafifçe nemlendirin. Temizleyici seçtiğiniz sıvıyı lekeye uygulayın. Bez veya kumaşla hafifçe sildiğiniz sırada lekeyi çıkarmaya çalışın.

Leke hala var ise, birkaç damla amonyak katılmış suda lekeyi temizleyin ve yine bez veya kumaşla silin.

Koltuğu iyice kurulayın ve havalandırın.

Bu adımları takip ederek koltuktan oje lekelerini çıkartabilir, kendiniz lekeden kurtulabilirsiniz.

245 Kez Görüntülendi

Koltuktan oje lekesi nasıl çıkar? Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir